RVANJE: Radomir Petković osvojio srebrnu medalju na Gran Priju u Mađarskoj

Petko stisnuo zube…

Radomir Petkovic postolje borilacki klub RVANJE: Radomir Petković osvojio srebrnu medalju na Gran Priju u Mađarskoj

Petković na pobedničkom postolju

Očitao je lekciju Radomir Petković protivnicima u subotu u Mađarskoj na Gran Pri turniru!

Upornost, kvalitet, snagu i stabilnost prikazao je Petko (do 120 kg), izgubivši tek u finalu od sjajnog, aktuelnog seniorskog prvaka Evrope, Turčina Kaualapa Rize.

Osvajanjem srebrne medalje na prvom Gran Pri FILA 2010. turniru, srpski kolos je obezbedio mesto u finalu koje se održava u Azerbejdžanu u julu mesecu, dok je drugi kvalifikacioni turnir u Gruziji, u junu.

Put Sombatheja krenuli su osim Radeta i Goran Bojanić i Petar Balo u kategoriji do 84 kg, koji su se takođe u subotu borili, ali odmah na startu takmičenja i izgubili. Aleksandar Maksimović (do 66 kg) i Kristijan Fris (do 55 kg) borili su se juče do kasnih večernjih sati.

U konkurenciji 107 rvača prvog dana, iz 33 zemlje sveta, dokaz da je turnir u rangu evropskog prvenstva jer to što su vodeće zemlje u ovom sportu, Gruzija, Rusija i Turska, dovele i po nekoliko rvača u svakoj kategoriji.

Goran se u prvom kolu borio sa višestrukim prvakom Evrope i sveta, ali i olimpijskim pobednikom iz 2004. godine, Aleksejom Mišinom iz Rusije od kojeg je izgubio 2:0. Balo je stao na crtu olimpijskom vicešampionu Zoltanu Fodoru iz Mađarske, ali i on je savladan istim rezultatom kao i Bojanić.

Aleksej Mišin je dospeo do finala, i na taj način je povukao u repesaž Gorana Bojanića koji se sastao sa Akakijem Jokadžom iz Gruzije. Međutim, nije uspeo Bojanić da pobedi Gruzijca, završivši takmičenje na 16. mestu u konkurenciji 36 rvača.

U prvom kolu pobedio je Poljaka Banaka Lukaša od kog je na istom mestu izgubio pre dve godine. U četvrtfinalu, Radomir je trijumfovao nad Vladimirom Berožikom iz Belorusije, koji ima biografiju punu odličnih rezultata.

U polufinalu Petko je savladao Sohrudija Aivbroija iz Rusije, koga je već pobedio u decembru na turniru u Omsku. Finale 23-godišnjeg Srbina bilo je već na vidiku protiv izuzetnog Turčina Rize Kaualapa, osvajača 11 svetskih i evropskih seniorskih i juniorskih medalja, i aktuelnog seniorskog prvaka Evrope. Nije Petko uspeo da pobedi velikog Kaulapa, ali nije ni posustao, sve vreme trudeći se da pobedi nepobedivog. Izgubio je Srbin tušem u drugoj rundi.

Radomir Petkovic pobeda borilacki klub RVANJE: Radomir Petković osvojio srebrnu medalju na Gran Priju u Mađarskoj

Pobeda nad bugarskim takmičarom

21 POBEDA U NIZU!

Finalista Gran Prija, Radomir Petković, od septembra 2009. godine, sve do finala u Mađarskoj nije izgubio borbu ni na domaćoj, ni na međunarodnoj sceni. Nanizao je Petko čak 21 pobedu i to za nepunih četiri meseca.

DRUGI DAN MEĐUNARODNOG TURNIRA

Oba srpska takmičara za protivnike u prvom kolu imali su rvače iz Turske. Aleksandar Maksimović je izašao prvi na strunjaču i u veoma neizvesnoj borbi sa Samedom Gunalom ipak bio uspešniji (2:1). U drugom kolu 21- godišnji Maksa se borio protiv Antona Magešvelija iz Gruzije, kojeg je već dva puta pobeđivao, ali ne i ovaj put, zaradivši pride i povredu arkade. Mogu se tražiti odgovori na pitanje zašto je Maksimović izgubio od slabijeg protivnika, ali se mora imati na umu, da je na „Gedžinom” turniru povredio vrat, i da je bilo vrlo neizvesno da li će član RK Partizana uopšte putovati u Mađarsku.

Kristijan Fris nije uspeo da ponovi odlično rvanje iz Beograda od pre desetak dana, izgubivši u prvom kolu Gran Prija od Kursata Kiraza iz Turske (2:1). Iako je odlično počeo meč, u drugoj rundi poveo je Turčin, što je nastavio i u trećoj, preduhitrivši Frisa, napravivši bacanje za tri boda.

U prilog tome da je turnir bio svetske klase govore i podaci da je učestvovalo 185 rvača iz čak 33 zemlje, a prema statistici, to je za sada najjači i najmasovniji turnir u svetu, u grčko – rimskom stilu u 2010. godini.

Izvor: Sportski žurnal